O mně

Jmenuji se Radka Macíková a věnuji se pomoci druhým prostřednictvím regresní a progresní terapie a výkladu tarotových karet.

Jako každý terapeut/člověk, i já jsem si v životě prošla různými obdobími, spojenými se zkouškami, lehčími i nelehkými, které se staly součástí mé osobnosti i duše a zároveň motivací a hnacím motorem pro další hledání a duchovní růst.

Jedním z prvních velice zásadních zážitků v mém životě byla autonehoda (v šesti letech), při které jsem na nějaký čas ztratila vědomí. Plula jsem světem plným barev a laskavých bytostí, ze kterého se mi příliš nechtělo vracet zpět. Nebyl ale ještě můj čas, a tak jsem se vrátila poznávat tento HMOTNÝ SVĚT v jeho mnohdy drsné a hutné podobě a také prosvětlovat, vybarvovat a milovat svou duši, jakož i duše lidí kolem. Má duše si zcela zjevně, již před mým narozením, z balíčku kladných schopností vybrala cit pro barvy, harmonii, soulad, krásu a tvoření, což mne od útlého věku vedlo k výtvarné tvorbě a později k výběru studia výtvarného umění a sklářského řemesla.

Tato volba byla zcela intuitivní a dovedla mně k další velké zlomové události mého života. V mých 15ti letech jsem se znovu potkala se SMRTÍ. Tentokrát zprostředkovaně. Ve velmi krátkém čase, tak říkajíc bez varování, zemřela na akutní leukemii má velmi blízká kamarádka, se kterou jsme rády tvořily a debatovaly o výtvarném umění i o životě. Byla to rána! V tom období u mně protekly nekonečné potoky slz. Bylo to bolestné, a zcela mně to transformovalo. Začala jsem velmi intenzivně číst, studovat a aplikovat duchovní nauky a literaturu........Nutně jsem se potřebovala zbavit té bolesti a stesku. Bylo to období, kdy jsem chtěla "jít domů"......do barevného, láskyplného světa "na druhé straně".........ale stále nebyl můj čas.

K TAROTU jsem se dostala až po studiu na vysoké škole. Bylo třeba zažít první lásky i zklamání, alespoň trošku ještě dozrát. Odcestovala jsem do Anglie s touhou naučit se nový jazyk, a tam mně k těmto "barevným obrázkům" přivedla další kamarádka. Ukázala mi balíček svých tarotových karet v němčině. Neuměla jsem přečíst ani návod v knize, ani názvy na kartách, ale překvapeně jsem zjistila, že umím přečíst barvy a symboly! Nikdo se nenarodí jako mistr, a tak jsem i já musela mnoho věcí zažít a mnoho výkladů nejprve vyzkoušet na sobě, přátelích a rodině. Bylo to zábavné, dělalo a dělá mi radost, když pomocí těchto "barevných obrázků" mohu pomoci lidem pochopit souvislosti jejich života a příčiny jejich životních lekcí. Několik let byl pro mne výklad tarotu stěžejní metodou sebepoznání, ale pro každou duši je přirozenou záležitostí se neustále vyvíjet, a to životem na růžovém obláčku či ustrnutím na místě nelze dosáhnout. Tak jako každý, prošla jsem si i já kromě krásných, láskyplných a radostných zážitků vztahovými krizemi, manipulací, zradou, zdravotními zvraty, strachy i nejistotou. Snaha pochopit co se mi děje, proč se mi to děje a samovolné spuštění autoregresních zážitků ve chvílích těžkých životních zkoušek, mně přivedla k REGRESNÍ TERAPII a později také k PROGRESNÍ TERAPII.

Dnes všechny své osobní zkušenosti, prozkoumané a vyzkoušené metody s pokorou, vděčností a radostí využivám v terapiích i při výkladu tarotu tak, abych vám pomohla pochopit, odpustit, uvolnit a transformovat zážitky a situace z vašich životů, které vám brání v prožívání šťastnějšího, plnějšího a spokojenějšího života.

S láskou a úctou Radka